PTC15GV02-103A2020 Amphenol
Артикул
PTC15GV02-103A2020
Бренд
Amphenol
Описание
POT 10K OHM LINEAR, 10 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
Цена
Теги
Image
files/PTC15GV02-103A2020.jpg
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
Round - 0.591" Dia x 0.276" H (15.00mm x 7.00mm)
Base Product Number
PTC15GV02
REACH Status
REACH Unaffected
Other Names
1993-1213,PTC15GV02-04240,PTC15GV02-103A2020-----------
Termination Style
PC Pins
Number of Turns
1
Adjustment Type
Top Adjustment
Tolerance
±20%
Resistance
10 kOhms