AWHW10G-0202-T-R Assmann
Артикул
AWHW10G-0202-T-R
Бренд
Assmann
Описание
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM, Connector Header Through Hole 10 position 0.100" (2.54mm)
Цена
Теги
Overall Contact Length
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Contact Length - Post
0.130" (3.30mm)
Insulation Height
0.354" (9.00mm)
Insulation Color
Gray
Contact Finish Thickness - Mating
Flash
Contact Finish - Mating
Gold
Fastening Type
Push-Pull
Termination
Solder
Contact Finish - Post
Tin
Mated Stacking Heights
Ingress Protection
Contact Length - Mating
0.224" (5.70mm)
Shrouding
Shrouded - 4 Wall
Contact Finish Thickness - Post
Contact Material
Brass
Contact Shape
Square
Insulation Material
Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Voltage Rating
Current Rating (Amps)
3A
Row Spacing - Mating
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
2
REACH Status
REACH Unaffected
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
Mounting Type
Through Hole
Applications
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Obsolete
Package
Tray
Series
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
AWHW10G0202TR,HRP10H,Q5107799,AWHW10-G-0202-T-R
Pitch - Mating
0.100" (2.54mm)
Number of Positions Loaded
All
Number of Positions
10
Style
Board to Cable/Wire
Contact Type
Male Pin
Connector Type
Header
Features
Keying Slot
Standard Package
280
Image
files/AWHW10G-0202-T-R.jpg
Узнайте актуальную цену на данный товар
Оставьте Ваши контактные данные и наш менеджер ответит вам в течение 15 минут
Доставка от 3 до 10 дней
из Европы Америки и Азии
Гарантия 12 месяцев
на всё оборудование, включая б/у
Можем поставить редкое и снятое
с производства оборудование
Более 5000 брендов
поставим под заказ
Похожие товары
Артикул: A-2014-0-4-R
Бренд: Assmann
Описание:
CONN MOD JACK 6P4C VERT UNSHLD, Jack Modular Connector 6p4c (RJ11, RJ14) Vertical Unshielded -
Подробнее
Артикул: A-USB/2-A-E
Описание: CONN RCPT USB2.0 TYPEA 4POS R/A, USB-A (USB TYPE-A) USB 2.0 Receptacle Connector 4 Position Through Hole, Right Angle
Подробнее
Артикул: A-DF 25 LL-WP
Описание: CONN D-SUB RCPT 25POS PNL MNT, 25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Артикул: A-MOT/R-8/8
Описание: CONN BOOT FOR MODULAR RJ45 PLUG, Connector Boot For RJ45 Plugs
Артикул: A-2004-3-3-N
Описание:
Артикул: A-DD 37 B-2
Описание: CONN D-SUB PLUG/RCPT 37P R/A SLD, 37, 37 Position D-Sub - Stacked Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets Connector