PVS10005 B&K Precision
Артикул
PVS10005
Бренд
B&K Precision
Описание
1000V 5A 5KW DC PS RM, 0 ~ 1000VDC Output Bench (AC to DC) Power Supply VFD 0 ~ 5A Output 5000W Features Memory, Programmable, GPIB, LAN, RS232, and USB Interface
Цена
Теги
Image
files/PVS10005.jpg
Number of Outputs
1
Power (Watts)
5000W
Weight
32 lbs (14.5 kg)
Current - Output
0 ~ 5A
Display Type
VFD
Voltage - Output
0 ~ 1000VDC
Number of Characters
Accuracy - Voltmeter; Ammeter
700mV, 0.03% + 2mA
Voltage Regulation - Line
100mV
Voltage Regulation - Load
100mV
Current Regulation - Line
2.5mA
Current Regulation - Load
5mA
Voltage - Supply
170 ~ 265VAC
Size / Dimension
20.945" L x 16.535" W x 3.465" H (532.00mm x 420.00mm x 88.00mm)
Series
PVS
Package
Box
Part Status
Active
RoHS Status
Not applicable
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
3A992A
HTSUS
Other Names
BKPVS10005
Standard Package
1
Features
Memory, Programmable, GPIB, LAN, RS232, and USB Interface
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Not Applicable
Type
Bench (AC to DC)
Ripple
100mV rms, 600mV p-p
Узнайте актуальную цену на данный товар
Оставьте Ваши контактные данные и наш менеджер ответит вам в течение 15 минут
Доставка от 3 до 10 дней
из Европы Америки и Азии
Гарантия 12 месяцев
на всё оборудование, включая б/у
Можем поставить редкое и снятое
с производства оборудование
Более 5000 брендов
поставим под заказ
Похожие товары
Артикул: PR 33A
Бренд: B&K Precision
Описание: OSCOPE P X1/X10 15/90MHZ 1M/10M, 1:1, 10:1 General Purpose 15MHz, 90MHz 48.000" (1219.20mm) Black Oscilloscope Probe Test Lead 1M, 10M Input Resistance 600V (DC + ACmax)
Подробнее
Артикул: LC760
Описание: CARRYING CASE FOR MODEL 760DX, Specialized Carrying Case, Hard for use with 760 PH Meter
Подробнее
Артикул: MDL400
Описание: 80V/60A/400W LOAD MODULE, DC Power Sources DC Electronic Load
Артикул: PR500B
Описание: OSCOPE PROBE X10 500MHZ, 10:1 Passive 500MHz 48.000" (1219.20mm) Black Oscilloscope Probe Test Lead - Input Resistance CAT II
Артикул: TL 830
Описание: TEST LEAD BANANA TO GATOR 3", 3.0" (76.20mm) Banana Plug, Single To Alligator Clip, Insulated DMM Test Leads -
Артикул: 9115-AT
Описание: AC/DC CNV 80V/60A/1200W W/ATMTV, 0 ~ 80VDC Output Rack Mount (AC to DC) Power Supply VFD 0 ~ 60A Output 1200W Features GPIB Interface, Memory, Programmable, RS-232, RS-485, and USB Interface