2BZX84C8V2 Diotec Semiconductor
Артикул
2BZX84C8V2
Описание
ZENER SOT-23 8.2V 0.3W 5%, Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 8.2 V 300 mW ±5% SOT-23-3 (TO-236)
Image
files/2BZX84C8V2.jpg
Impedance (Max) (Zzt)
15 Ohms
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
8.2 V
Current - Reverse Leakage @ Vr
700 nA @ 5 V
Power - Max
300 mW
Tolerance
±5%
Other Names
2796-2BZX84C8V2TR,2721-2BZX84C8V2
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)