BYW27-200 Diotec Semiconductor
Артикул
BYW27-200
Бренд
Diotec Semiconductor
Описание
DIODE STD DO-41 200V 1A, Diode Standard 200 V 1A Through Hole DO-41/DO-204AC
Цена
Теги
Image
files/BYW27-200.jpg
Speed
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Diode Type
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
200 V
Current - Average Rectified (Io)
1A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.3 V @ 1 A
Reverse Recovery Time (trr)
1.5 µs
Current - Reverse Leakage @ Vr
200 nA @ 200 V
Capacitance @ Vr, F
Supplier Device Package
DO-41/DO-204AC
Package / Case
DO-204AC, DO-41, Axial
Standard Package
5,000
Series
Package
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Not Applicable
HTSUS
Other Names
2796-BYW27-200TR
Operating Temperature - Junction
-50°C ~ 175°C