BZX84C18 Diotec Semiconductor
Артикул
BZX84C18
Бренд
Diotec Semiconductor
Описание
DIODE ZENER 18V 300W SOT23-3, Zener Diode 18 V 300 mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 (TO-236)
Цена
Теги
Image
files/BZX84C18.jpg
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
18 V
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 12.6 V
REACH Status
REACH Unaffected
Power - Max
300 mW
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
SOT-23-3 (TO-236)
Standard Package
3,000
Other Names
2796-BZX84C18TR,2721-BZX84C18
Surface Mount
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Package
Strip
Series
Impedance (Max) (Zzt)
45 Ohms