BZX84C2V7 Diotec Semiconductor
Артикул
BZX84C2V7
Бренд
Diotec Semiconductor
Описание
ZENER SOT-23 2.7V 0.3W 5%, Zener Diode 2.7 V 300 mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 (TO-236)
Цена
Теги
Image
files/BZX84C2V7.jpg
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
2.7 V
Current - Reverse Leakage @ Vr
20 µA @ 1 V
REACH Status
REACH Unaffected
Power - Max
300 mW
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
SOT-23-3 (TO-236)
Other Names
2721-BZX84C2V7,2796-BZX84C2V7TR
Surface Mount
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Package
Strip
Series
Impedance (Max) (Zzt)
100 Ohms