MMBTRA101SS Diotec Semiconductor
Артикул
MMBTRA101SS
Бренд
Diotec Semiconductor
Описание
DIGITAL TR SOT-23 50V 100MA, Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) PNP - Pre-Biased 100 mA 200 MHz 200 mW Surface Mount SOT-23-3 (TO-236)
Цена
Теги
Image
files/MMBTRA101SS.jpg
Power - Max
200 mW
Transistor Type
PNP - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max)
100 mA
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
Current - Collector Cutoff (Max)
500nA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
30 @ 10mA, 5V
Frequency - Transition
200 MHz
Resistor - Base (R1)
4.7 kOhms
Supplier Device Package
SOT-23-3 (TO-236)
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Standard Package
3,000
Series
Package
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
HTSUS
Other Names
2721-MMBTRA101SS,2796-MMBTRA101SSTR
Resistor - Emitter Base (R2)
4.7 kOhms