GC15MPS12-247 GeneSiC Semiconductor
Артикул
GC15MPS12-247
Бренд
GeneSiC Semiconductor
Описание
SIC DIODE 1200V 15A TO-247-2, Diode Silicon Carbide Schottky 1200 V 75A (DC) Through Hole TO-247-2
Цена
Теги
Image
files/GC15MPS12-247.jpg
Note
GC15MPS12
Width - Overall
Warning Information
Slew Rate
No Recovery Time > 500mA (Io)
Rds On (Typ)
Silicon Carbide Schottky
Current - Charging
1200 V
Programmable Features
75A (DC)
Charge Current - Max
1.8 V @ 15 A
Battery Pack Voltage
0 ns
Line Regulation
14 µA @ 1200 V
Load Regulation
1089pF @ 1V, 1MHz
Shielding
30
Features
Series
SiC Schottky MPS™
Package
Tube
Part Status
Active
Contact Size
Through Hole
Mounting Type
TO-247-2
Mounting Feature
TO-247-2
Shell Material
RoHS Compliant
Shell Finish
1 (Unlimited)
Ingress Protection
EAR99
Material Flammability Rating
Standards
-55°C ~ 175°C