AUIRGP35B60PD-E Infineon Technologies
Артикул
AUIRGP35B60PD-E
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT 600V 60A 308W TO247AD, IGBT NPT 600 V 60 A 308 W Through Hole TO-247AD
Цена
Теги
Image
files/AUIRGP35B60PD-E.jpg
Test Condition
390V, 22A, 3.3Ohm, 15V
Power - Max
308 W
Input Type
Standard
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
600 V
Current - Collector (Ic) (Max)
60 A
IGBT Type
NPT
Current - Collector Pulsed (Icm)
120 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.55V @ 15V, 35A
Switching Energy
220µJ (on), 215µJ (off)
Gate Charge
55 nC
Td (on/off) @ 25°C
26ns/110ns
Other Names
SP001511222,INFIRFAUIRGP35B60PD-E,2156-AUIRGP35B60PD-E-IT
Mounting Type
Through Hole
Series
Package
Tube
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)