BAS170WE6327HTSA1 Infineon Technologies
Артикул
BAS170WE6327HTSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
DIODE SCHOTTKY 70V 70MA SOD323-2, Diode Schottky 70 V 70mA (DC) Surface Mount PG-SOD323-2
Цена
Теги
Image
files/BAS170WE6327HTSA1.jpg
Base Product Number
BAS170
Other Names
BAS 170W E6327CT-ND,BAS170WE6327HTSA1DKR,BAS 170W E6327TR-ND,BAS170WE6327BTSA1,BAS170WE6327,BAS170WE6327XT,BAS170WE6327HTSA1TR,BAS 170W E6327CT,BAS 170W E6327DKR,BAS 170W E6327DKR-ND,BAS 170W E6327-ND,SP000010216,2156-BAS170WE6327HTSA1,BAS 170W E6327,IFEI
Speed
Small Signal =
Diode Type
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
70 V
Reverse Recovery Time (trr)
100 ps
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1 V @ 15 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 50 V
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io)
70mA (DC)
Mounting Type
Surface Mount
Standard Package
3,000
Series
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Package / Case
SC-76, SOD-323
Supplier Device Package
PG-SOD323-2
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Capacitance @ Vr, F
2pF @ 0V, 1MHz