BAS7002LE6327XTMA1 Infineon Technologies
Артикул
BAS7002LE6327XTMA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
DIODE SCHOTTKY 70V 70MA TSLP-2, Diode Schottky 70 V 70mA (DC) Surface Mount PG-TSLP-2-1
Цена
Теги
Image
files/BAS7002LE6327XTMA1.jpg
Base Product Number
BAS7002
Other Names
Speed
Small Signal =
Diode Type
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
70 V
Reverse Recovery Time (trr)
100 ps
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1 V @ 15 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 50 V
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 125°C
Current - Average Rectified (Io)
70mA (DC)
Mounting Type
Surface Mount
Standard Package
15,000
Series
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Package / Case
SOD-882
Supplier Device Package
PG-TSLP-2-1
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Capacitance @ Vr, F
2pF @ 0V, 1MHz