BAT240AE6327HTSA1 Infineon Technologies
Артикул
BAT240AE6327HTSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
DIODE ARRAY SCHOTTKY 240V SOT23, Diode Array 1 Pair Series Connection Schottky 240 V 400mA (DC) Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Цена
Теги
Image
files/BAT240AE6327HTSA1.jpg
Base Product Number
BAT240A
Other Names
BAT240AE6327INTR-ND,BAT240AE6327INCT,BAT 240A E6327,BAT240AE6327BTSA1,SP000010292,BAT240AE6327HTSA1CT,2156-BAT240AE6327HTSA1,BAT 240A E6327-ND,BAT240AE6327,BAT240AE6327HTSA1TR,BAT240AE6327INDKR-ND,IFEINFBAT240AE6327HTSA1,BAT240AE6327INDKR,BAT240AE6327INTR
Speed
Fast Recovery = 200mA (Io)
Diode Type
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
240 V
Diode Configuration
1 Pair Series Connection
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
400mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 400 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 200 V
Mounting Type
Surface Mount
Standard Package
3,000
HTSUS
Series
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Last Time Buy
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package
PG-SOT23
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)