BAT60AE6327HTSA1 Infineon Technologies
Артикул
BAT60AE6327HTSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
DIODE SCHOTTKY 10V 3A SOD323-2, Diode Schottky 10 V 3A (DC) Surface Mount PG-SOD323-2
Цена
Теги
Image
files/BAT60AE6327HTSA1.jpg
Base Product Number
BAT60
Other Names
BAT60AE6327INCT,BAT60AE6327HTSA1TR,BAT60AE6327INTR-ND,BAT 60A E6327-ND,BAT60AE6327HTSA1DKR,BAT60AE6327INDKR-ND,BAT60AE6327INCT-ND,BAT60AE6327INTR,SP000010294,BAT60AE6327XT,BAT60AE6327HTSA1CT,BAT 60A E6327,BAT60AE6327INDKR,BAT60AE6327
Speed
Fast Recovery = 200mA (Io)
Diode Type
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
10 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
370 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
2.6 mA @ 8 V
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io)
3A (DC)
Mounting Type
Surface Mount
Standard Package
3,000
HTSUS
Series
Automotive, AEC-Q101
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Package / Case
SC-76, SOD-323
Supplier Device Package
PG-SOD323-2
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
Capacitance @ Vr, F
35pF @ 5V, 1MHz