BFR193FH6327XTSA1 Infineon Technologies
Артикул
BFR193FH6327XTSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
RF TRANS NPN 12V 8GHZ TSFP-3, RF Transistor NPN 12V 80mA 8GHz 580mW Surface Mount PG-TSFP-3
Цена
Теги
Image
files/BFR193FH6327XTSA1.jpg
Mounting Type
Surface Mount
Base Product Number
BFR193
Other Names
BFR 193F H6327,BFR 193F H6327CT,BFR193FH6327XTSA1CT,BFR 193F H6327-ND,BFR193FH6327XTSA1TR,BFR 193F H6327DKR-ND,BFR193FH6327XTSA1DKR,SP000750424,BFR 193F H6327TR-ND,BFR 193F H6327CT-ND,BFR 193F H6327DKR
Power - Max
580mW
Gain
12.5dB
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
12V
Current - Collector (Ic) (Max)
80mA
Transistor Type
NPN
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
70 @ 30mA, 8V
Frequency - Transition
8GHz
Standard Package
3,000
HTSUS
Series
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Operating Temperature
150°C (TJ)
Package / Case
SOT-723
Supplier Device Package
PG-TSFP-3
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
Noise Figure (dB Typ @ f)
1dB ~ 1.6dB @ 900MHz ~ 1.8GHz