BFS17WH6327XTSA1 Infineon Technologies
Артикул
BFS17WH6327XTSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
RF TRANS NPN 15V 1.4GHZ SOT323-3, RF Transistor NPN 15V 25mA 1.4GHz 280mW Surface Mount SOT-323
Цена
Теги
Image
files/BFS17WH6327XTSA1.jpg
Mounting Type
Surface Mount
Base Product Number
BFS17
Other Names
BFS 17W H6327DKR,BFS17WH6327XTSA1CT,BFS 17W H6327DKR-ND,BFS 17W H6327,BFS 17W H6327-ND,BFS 17W H6327TR-ND,BFS17WH6327XTSA1TR,BFS 17W H6327CT-ND,BFS 17W H6327CT,SP000750450,BFS17WH6327XTSA1DKR
Power - Max
280mW
Gain
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
15V
Current - Collector (Ic) (Max)
25mA
Transistor Type
NPN
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
40 @ 2mA, 1V
Frequency - Transition
1.4GHz
Standard Package
3,000
HTSUS
Series
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Not For New Designs
Operating Temperature
150°C (TJ)
Package / Case
SC-70, SOT-323
Supplier Device Package
SOT-323
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
Noise Figure (dB Typ @ f)
3.5dB ~ 5dB @ 800MHz