BGX50AE6327HTSA1 Infineon Technologies
Артикул
BGX50AE6327HTSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
BRIDGE RECT 1P 70V 140MA SOT143, Bridge Rectifier Single Phase Standard 70 V Surface Mount PG-SOT-143-3D
Цена
Теги
Image
files/BGX50AE6327HTSA1.jpg
Standard Package
3,000
Mounting Type
Surface Mount
Base Product Number
BGX50
Other Names
BGX50AE6327,BGX50AINCT-NDR,BGX50A,BGX50AINTR-NDR,BGX50AE6327XT,BGX50AE6327HTSA1DKR,BGX50AE6327HTSA1TR,BGX50AINTR-ND,BGX50AINDKR,BGX50AINTR,BGX50AXTINTR,BGX50AXTINTR-ND,BGX50AINCT-ND,SP000011092,BGX50AINDKR-ND,BGX 50A E6327,BGX50AINCT,BGX50AXTINCT-ND,BGX50
Technology
Standard
Diode Type
Single Phase
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.3 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr
200 nA @ 500 V
Current - Average Rectified (Io)
140 mA
HTSUS
ECCN
EAR99
Series
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Not For New Designs
Operating Temperature
150°C (TJ)
Package / Case
TO-253-4, TO-253AA
Supplier Device Package
PG-SOT-143-3D
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
Voltage - Peak Reverse (Max)
70 V