BSC067N06LS3GATMA1 Infineon Technologies
Артикул
BSC067N06LS3GATMA1
Описание
MOSFET N-CH 60V 15A/50A TDSON, N-Channel 60 V 15A (Ta), 50A (Tc) 2.5W (Ta), 69W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8-5
Цена
Теги
Image
files/BSC067N06LS3GATMA1.jpg
Other Names
Power Dissipation (Max)
2.5W (Ta), 69W (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss)
60 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
15A (Ta), 50A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
6.7mOhm @ 50A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
2.2V @ 35µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
67 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
5100 pF @ 30 V
FET Feature
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Base Product Number
BSC067
Mounting Type
Surface Mount
Series
OptiMOS™
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case
8-PowerTDFN
Supplier Device Package
PG-TDSON-8-5
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Vgs (Max)
±20V