BSC150N03LDGATMA1 Infineon Technologies
Артикул
BSC150N03LDGATMA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET 2N-CH 30V 8A 8TDSON, Mosfet Array 2 N-Channel (Dual) 30V 8A 26W Surface Mount PG-TDSON-8-4
Цена
Теги
Image
files/BSC150N03LDGATMA1.jpg
Base Product Number
BSC150
Other Names
Power - Max
26W
FET Type
2 N-Channel (Dual)
Drain to Source Voltage (Vdss)
30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
8A
Rds On (Max) @ Id, Vgs
15mOhm @ 20A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
2.2V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
13.2nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1100pF @ 15V
Mounting Type
Surface Mount
Standard Package
5,000
HTSUS
Series
OptiMOS™
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)