BSC440N10NS3GATMA1 Infineon Technologies
Артикул
BSC440N10NS3GATMA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 100V 5.3A/18A TDSON, N-Channel 100 V 5.3A (Ta), 18A (Tc) 29W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8-1
Цена
Теги
Image
files/BSC440N10NS3GATMA1.jpg
Other Names
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Power Dissipation (Max)
29W (Tc)
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
5.3A (Ta), 18A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
44mOhm @ 12A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.5V @ 12µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
10.8 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
810 pF @ 50 V
FET Feature
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
6V, 10V
Base Product Number
BSC440
Mounting Type
Surface Mount
Series
OptiMOS™
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case
8-PowerTDFN
Supplier Device Package
PG-TDSON-8-1
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
5,000
Vgs (Max)
±20V