FD250R65KE3KNOSA1 Infineon Technologies
Артикул
FD250R65KE3KNOSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT MOD 6500V 250A 4800W, IGBT Module - Single 6500 V 250 A 4800 W Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/FD250R65KE3KNOSA1.jpg
Other Names
FD250R65KE3-K-ND,SP000976698,FD250R65KE3-K,2156-FD250R65KE3KNOSA1-448
Configuration
Single
Power - Max
4800 W
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
6500 V
Current - Collector (Ic) (Max)
250 A
Input
Standard
IGBT Type
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
3.4V @ 15V, 250A
NTC Thermistor
No
Current - Collector Cutoff (Max)
5 mA
Base Product Number
FD250R65
Mounting Type
Chassis Mount
Standard Package
2
Series
Package
Bulk
Part Status
Active
Operating Temperature
-50°C ~ 125°C
Package / Case
Module
Supplier Device Package
Module
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Input Capacitance (Cies) @ Vce
69 nF @ 25 V