FF1400R17IP4BOSA1 Infineon Technologies
Артикул
FF1400R17IP4BOSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT MODULE 1700V 1400A, IGBT Module Trench Field Stop 2 Independent 1700 V 1400 A 955000 W Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/FF1400R17IP4BOSA1.jpg
Other Names
Configuration
2 Independent
Power - Max
955000 W
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1700 V
Current - Collector (Ic) (Max)
1400 A
Input
Standard
IGBT Type
Trench Field Stop
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.2V @ 15V, 1400A
NTC Thermistor
Yes
Current - Collector Cutoff (Max)
5 mA
Base Product Number
FF1400
Mounting Type
Chassis Mount
Standard Package
2
Series
PrimePACK™3
Package
Bulk
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Package / Case
Module
Supplier Device Package
Module
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Input Capacitance (Cies) @ Vce
110 nF @ 25 V