FF1500R17IP5BPSA1 Infineon Technologies
Артикул
FF1500R17IP5BPSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT MOD 1700V 1500A 20MW, IGBT Module Trench Field Stop 2 Independent 1700 V 1500 A 20 mW Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/FF1500R17IP5BPSA1.jpg
Base Product Number
FF1500
Other Names
SP001630390,2156-FF1500R17IP5BPSA1-448
Configuration
2 Independent
Power - Max
20 mW
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1700 V
Current - Collector (Ic) (Max)
1500 A
Input
Standard
IGBT Type
Trench Field Stop
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.2V @ 15V, 1500A
NTC Thermistor
Yes
Current - Collector Cutoff (Max)
5 mA
Mounting Type
Chassis Mount
Standard Package
2
Series
PrimePACK™3+
Package
Tray
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case
Module
Supplier Device Package
Module
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Input Capacitance (Cies) @ Vce
88 nF @ 25 V