SPP11N60C3XKSA1 Infineon Technologies
Артикул
SPP11N60C3XKSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
LOW POWER_LEGACY, N-Channel 650 V 11A (Tc) 125W (Tc) Through Hole PG-TO220-3-1
Цена
Теги
Image
files/SPP11N60C3XKSA1.jpg
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
650 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
11A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
380mOhm @ 7A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.9V @ 500µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
60 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1200 pF @ 25 V
FET Feature
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Supplier Device Package
PG-TO220-3-1
Series
CoolMOS™
Package
Bulk
Part Status
Active
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Vendor Undefined
REACH Status
REACH Unaffected
Other Names
2156-SPP11N60C3XKSA1-448
Standard Package
1
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
TO-220-3
Power Dissipation (Max)
125W (Tc)