FF2MR12KM1PHOSA1 Infineon Technologies
Артикул
FF2MR12KM1PHOSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MEDIUM POWER 62MM, Mosfet Array 2 N-Channel (Half Bridge) 1200V (1.2kV) 500A (Tc) - Chassis Mount AG-62MM
Цена
Теги
Image
files/FF2MR12KM1PHOSA1.jpg
Supplier Device Package
AG-62MM
Power - Max
FET Type
2 N-Channel (Half Bridge)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
500A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
2.13mOhm @ 500A, 15V
Vgs(th) (Max) @ Id
5.15V @ 224mA
FET Feature
Standard
Drain to Source Voltage (Vdss)
1200V (1.2kV)
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
1340nC @ 15V
Package / Case
Module
Standard Package
8
Series
CoolSiC™
Package
Tray
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type
Chassis Mount
Base Product Number
FF2MR12
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
448-FF2MR12KM1PHOSA1,SP005349765
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
39700pF @ 800V