BSZ034N04LSATMA1 Infineon Technologies
Артикул
BSZ034N04LSATMA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 40V 19A/40A TSDSON, N-Channel 40 V 19A (Ta), 40A (Tc) 2.1W (Ta), 52W (Tc) Surface Mount PG-TSDSON-8-FL
Цена
Теги
Image
files/BSZ034N04LSATMA1.jpg
Other Names
BSZ034N04LSATMA1DKR,SP001067020,BSZ034N04LSATMA1CT,BSZ034N04LSATMA1-ND,BSZ034N04LSATMA1TR
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Power Dissipation (Max)
2.1W (Ta), 52W (Tc)
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
40 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
19A (Ta), 40A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
3.4mOhm @ 20A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
2V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
25 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1800 pF @ 20 V
FET Feature
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Base Product Number
BSZ034
Mounting Type
Surface Mount
Series
Automotive, AEC-Q101, OptiMOS™
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case
8-PowerTDFN
Supplier Device Package
PG-TSDSON-8-FL
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
5,000
Vgs (Max)
±20V