FF300R12KT4HOSA1 Infineon Technologies
Артикул
FF300R12KT4HOSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT MOD 1200V 450A 1600W, IGBT Module Trench Field Stop Half Bridge 1200 V 450 A 1600 W Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/FF300R12KT4HOSA1.jpg
Base Product Number
FF300R12
Other Names
FF300R12KT4,SP000370607,2156-FF300R12KT4HOSA1,INFINFFF300R12KT4HOSA1,FF300R12KT4-ND
Configuration
Half Bridge
Power - Max
1600 W
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max)
450 A
Input
Standard
IGBT Type
Trench Field Stop
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.15V @ 15V, 300A
NTC Thermistor
No
Current - Collector Cutoff (Max)
5 mA
Mounting Type
Chassis Mount
Standard Package
10
Series
C
Package
Bulk
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case
Module
Supplier Device Package
Module
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Input Capacitance (Cies) @ Vce
19 nF @ 25 V