FF600R12KE4PBOSA1 Infineon Technologies
Артикул
FF600R12KE4PBOSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT MODULE 1200V, IGBT Module Trench Field Stop 2 Independent 1200 V 600 A Chassis Mount AG-62MM-1
Цена
Теги
Image
files/FF600R12KE4PBOSA1.jpg
Supplier Device Package
AG-62MM-1
Input
Standard
Configuration
2 Independent
Current - Collector (Ic) (Max)
600 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Current - Collector Cutoff (Max)
5 mA
IGBT Type
Trench Field Stop
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.2V @ 15V, 600A
Input Capacitance (Cies) @ Vce
38 nF @ 25 V
Base Product Number
FF600R12
Standard Package
8
Other Names
SP001603612,448-FF600R12KE4PBOSA1
Series
C
Package
Tray
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)