FF600R12ME4CBOSA1 Infineon Technologies
Артикул
FF600R12ME4CBOSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT MOD 1200V 1060A 4050W, IGBT Module Trench Field Stop Half Bridge 1200 V 1060 A 4050 W Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/FF600R12ME4CBOSA1.jpg
Base Product Number
FF600R12
Other Names
FF600R12ME4C-ND,SP001064430,INFINFFF600R12ME4CBOSA1,2156-FF600R12ME4CBOSA1,FF600R12ME4C
Configuration
Half Bridge
Power - Max
4050 W
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max)
1060 A
Input
Standard
IGBT Type
Trench Field Stop
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.1V @ 15V, 600A
NTC Thermistor
Yes
Current - Collector Cutoff (Max)
3 mA
Mounting Type
Chassis Mount
Standard Package
10
Series
Package
Bulk
Part Status
Not For New Designs
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case
Module
Supplier Device Package
Module
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Input Capacitance (Cies) @ Vce
37 nF @ 25 V