FP50R12KT4GBOSA1 Infineon Technologies
Артикул
FP50R12KT4GBOSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT MOD 1200V 50A 280W, IGBT Module Trench Field Stop Three Phase Inverter 1200 V 50 A 280 W Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/FP50R12KT4GBOSA1.jpg
Other Names
2156-FP50R12KT4GBOSA1,SP000879284,FP50R12KT4G,FP50R12KT4G-ND,INFINFFP50R12KT4GBOSA1
Configuration
Three Phase Inverter
Power - Max
280 W
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max)
50 A
Input
Standard
IGBT Type
Trench Field Stop
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.15V @ 15V, 50A
NTC Thermistor
Yes
Current - Collector Cutoff (Max)
1 mA
Base Product Number
FP50R12
Mounting Type
Chassis Mount
Standard Package
10
Series
Package
Bulk
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Package / Case
Module
Supplier Device Package
Module
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Not Applicable
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Input Capacitance (Cies) @ Vce
2.8 nF @ 25 V