FS150R12KT4BOSA1 Infineon Technologies
Артикул
FS150R12KT4BOSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT MOD 1200V 150A 750W, IGBT Module Trench Field Stop Three Phase Inverter 1200 V 150 A 750 W Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/FS150R12KT4BOSA1.jpg
Base Product Number
FS150R12
Other Names
FS150R12KT4-ND,2156-FS150R12KT4BOSA1,FS150R12KT4,IFEINFFS150R12KT4BOSA1,SP000369613
Configuration
Three Phase Inverter
Power - Max
750 W
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max)
150 A
Input
Standard
IGBT Type
Trench Field Stop
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.1V @ 15V, 150A
NTC Thermistor
Yes
Mounting Type
Chassis Mount
Standard Package
10
HTSUS
Series
Package
Bulk
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case
Module
Supplier Device Package
Module
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
Current - Collector Cutoff (Max)
1 mA