FS225R12KE3BOSA1 Infineon Technologies
Артикул
FS225R12KE3BOSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT MOD 1200V 325A 1150W, IGBT Module Trench Field Stop Full Bridge 1200 V 325 A 1150 W Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/FS225R12KE3BOSA1.jpg
Base Product Number
FS225R12
Other Names
SP000100404,INFINFFS225R12KE3BOSA1,FS225R12KE3,2156-FS225R12KE3BOSA1
Configuration
Full Bridge
Power - Max
1150 W
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max)
325 A
Input
Standard
IGBT Type
Trench Field Stop
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.15V @15V, 225A
NTC Thermistor
Yes
Current - Collector Cutoff (Max)
5 mA
Mounting Type
Chassis Mount
Standard Package
4
Series
EconoPACK™+
Package
Tray
Part Status
Not For New Designs
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
Module
Supplier Device Package
Module
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Input Capacitance (Cies) @ Vce
16 nF @ 25 V