FS500R17OE4DB81BPSA1 Infineon Technologies
Артикул
FS500R17OE4DB81BPSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MEDIUM POWER ECONO, IGBT Module Trench Field Stop Three Phase Inverter 1700 V 500 A 20 mW Chassis Mount AG-ECONOPP
Цена
Теги
Image
files/FS500R17OE4DB81BPSA1.jpg
Supplier Device Package
AG-ECONOPP
Power - Max
20 mW
Configuration
Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max)
500 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1700 V
Current - Collector Cutoff (Max)
3 mA
Input
Standard
IGBT Type
Trench Field Stop
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.3V @ 15V, 500A
Input Capacitance (Cies) @ Vce
40 nF @ 25 V
Package / Case
Module
Standard Package
4
Series
EconoPACK™+
Package
Tray
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)