FZ1000R33HE3BPSA1 Infineon Technologies
Артикул
FZ1000R33HE3BPSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT MODULE 3300V 1000A, IGBT Module Trench Field Stop Single Switch 3300 V 1000 A Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/FZ1000R33HE3BPSA1.jpg
Base Product Number
FZ1000
Other Names
FZ1000R33HE3,SP001181824
Configuration
Single Switch
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
3300 V
Current - Collector (Ic) (Max)
1000 A
Input
Standard
IGBT Type
Trench Field Stop
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
3.1V @ 15V, 100A
NTC Thermistor
No
Current - Collector Cutoff (Max)
5 mA
Mounting Type
Chassis Mount
Standard Package
2
HTSUS
Series
Package
Tray
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Package / Case
Module
Supplier Device Package
Module
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
Input Capacitance (Cies) @ Vce
190 nF @ 25 V