FZ1200R45KL3B5NOSA1 Infineon Technologies
Артикул
FZ1200R45KL3B5NOSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT MODULE 4500V 1200A, IGBT Module - Single 4500 V 1200 A 13500 W Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/FZ1200R45KL3B5NOSA1.jpg
Base Product Number
FZ1200
Other Names
FZ1200R45KL3_B5,SP001035692
Configuration
Single
Power - Max
13500 W
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
4500 V
Current - Collector (Ic) (Max)
1200 A
Input
Standard
IGBT Type
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.85V @ 15V, 1200A
NTC Thermistor
No
Current - Collector Cutoff (Max)
5 mA
Mounting Type
Chassis Mount
Standard Package
1
Series
Package
Tray
Part Status
Active
Operating Temperature
-50°C ~ 125°C
Package / Case
Module
Supplier Device Package
Module
RoHS Status
RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Input Capacitance (Cies) @ Vce
280 nF @ 25 V