FZ900R12KP4HOSA1 Infineon Technologies
Артикул
FZ900R12KP4HOSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT MODULE 1200V 900A, IGBT Module - Single 1200 V 900 A Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/FZ900R12KP4HOSA1.jpg
Base Product Number
FZ900R12
Other Names
FZ900R12KP4,SP000524484
Configuration
Single
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max)
900 A
Input
Standard
IGBT Type
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.05V @ 15V, 900A
NTC Thermistor
No
Current - Collector Cutoff (Max)
5 mA
Mounting Type
Chassis Mount
Standard Package
10
HTSUS
Series
Package
Tray
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
Module
Supplier Device Package
Module
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
Input Capacitance (Cies) @ Vce
56 nF @ 25 V