IHW30N90T Infineon Technologies
Артикул
IHW30N90T
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT, 60A, 900V, N-CHANNEL, IGBT Trench Field Stop 900 V 60 A 428 W Through Hole PG-TO247-3-1
Цена
Теги
Image
files/IHW30N90T.jpg
Supplier Device Package
PG-TO247-3-1
Power - Max
428 W
Input Type
Standard
Current - Collector (Ic) (Max)
60 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
900 V
Test Condition
600V, 30A, 15Ohm, 15V
IGBT Type
Trench Field Stop
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
1.7V @ 15V, 30A
Current - Collector Pulsed (Icm)
90 A
Switching Energy
1.8mJ (off)
Gate Charge
280 nC
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
Series
TrenchStop®
Package
Bulk
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
TO-247-3
RoHS Status
ROHS3 Compliant
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
2156-IHW30N90T,INFINFIHW30N90T
Standard Package
1
Td (on/off) @ 25°C