HFA15TB60PBF Infineon Technologies
Артикул
HFA15TB60PBF
Бренд
Infineon Technologies
Описание
DIODE GEN PURP 600V 15A TO220AC, Diode Standard 600 V 15A Through Hole TO-220AC
Теги
Image
files/HFA15TB60PBF.jpg
Other Names
IRHFA15TB60PBF,SP001574350
Speed
Fast Recovery = 200mA (Io)
Diode Type
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
600 V
Reverse Recovery Time (trr)
60 ns
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.7 V @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
10 µA @ 600 V
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io)
15A