IAUA250N04S6N007AUMA1 Infineon Technologies
Артикул
IAUA250N04S6N007AUMA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET_(20V 40V) PG-HSOF-5, N-Channel 40 V 435A (Tj) 250W (Tc) Surface Mount PG-HSOF-5-4
Цена
Теги
Series
OptiMOS™
Drain to Source Voltage (Vdss)
40 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
435A (Tj)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
7V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
700µOhm @ 100A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
3V @ 130µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
151 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
9898 pF @ 25 V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
250W (Tc)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Other Names
448-IAUA250N04S6N007AUMA1TR,SP003127494,448-IAUA250N04S6N007AUMA1DKR,448-IAUA250N04S6N007AUMA1CT
Standard Package
2,000
ECCN
EAR99
HTSUS
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)