IAUC60N04S6L039ATMA1 Infineon Technologies
Артикул
IAUC60N04S6L039ATMA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IAUC60N04S6L039ATMA1, N-Channel 40 V 60A (Tc) 42W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8
Цена
Теги
Image
files/IAUC60N04S6L039ATMA1.jpg
Power Dissipation (Max)
42W (Tc)
FET Type
N-Channel
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)
40 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
60A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
4.02mOhm @ 30A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
2V @ 14µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
20 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±16V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1179 pF @ 25 V
FET Feature
Supplier Device Package
PG-TDSON-8
Base Product Number
IAUC60
Standard Package
5,000
Series
Automotive, AEC-Q101, OptiMOS™
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
8-PowerTDFN
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
448-IAUC60N04S6L039ATMA1TR,SP001700156,448-IAUC60N04S6L039ATMA1DKR,448-IAUC60N04S6L039ATMA1CT
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V