IPB014N06NATMA1 Infineon Technologies
Артикул
IPB014N06NATMA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 60V 34A/180A TO263-7, N-Channel 60 V 34A (Ta), 180A (Tc) 3W (Ta), 214W (Tc) Surface Mount PG-TO263-7
Цена
Теги
Image
files/IPB014N06NATMA1.jpg
Other Names
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Power Dissipation (Max)
3W (Ta), 214W (Tc)
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
60 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
34A (Ta), 180A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
1.4mOhm @ 100A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
2.8V @ 143µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
106 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
7800 pF @ 30 V
FET Feature
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
6V, 10V
Base Product Number
IPB014
Mounting Type
Surface Mount
Series
OptiMOS™
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case
TO-263-7, D?Pak (6 Leads + Tab)
Supplier Device Package
PG-TO263-7
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
1,000
Vgs (Max)
±20V