IDP15E65D2XKSA1 Infineon Technologies
Артикул
IDP15E65D2XKSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
DIODE GEN PURP 650V 15A TO220, Diode Standard 650 V 15A Through Hole TO-220
Цена
Теги
Image
files/IDP15E65D2XKSA1.jpg
Base Product Number
IDP15E65
Other Names
2156-IDP15E65D2XKSA1,INFINFIDP15E65D2XKSA1,SP001005456
Speed
Fast Recovery = 200mA (Io)
Diode Type
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
650 V
Reverse Recovery Time (trr)
47 ns
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
2.3 V @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
40 µA @ 650 V
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io)
15A