IDW30E65D1 Infineon Technologies
Артикул
IDW30E65D1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
RECTIFIER DIODE, 60A, 650V, Diode Standard 650 V 60A Through Hole PG-TO247-3-1
Цена
Теги
Image
files/IDW30E65D1.jpg
Supplier Device Package
PG-TO247-3-1
Speed
Fast Recovery = 200mA (Io)
Diode Type
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
650 V
Current - Average Rectified (Io)
60A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.7 V @ 30 A
Reverse Recovery Time (trr)
115 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
40 µA @ 650 V
Capacitance @ Vr, F
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
Standard Package
1
Series
Package
Bulk
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
TO-247-3
RoHS Status
Not applicable
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
INFINFIDW30E65D1,2156-IDW30E65D1
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 175°C