IGW75N65H5XKSA1 Infineon Technologies
Артикул
IGW75N65H5XKSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT TRENCH 650V 120A TO247-3, IGBT Trench 650 V 120 A 395 W Through Hole PG-TO247-3
Цена
Теги
Image
files/IGW75N65H5XKSA1.jpg
Other Names
SP001257936
Test Condition
400V, 75A, 8Ohm, 15V
Power - Max
395 W
Input Type
Standard
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
650 V
Current - Collector (Ic) (Max)
120 A
IGBT Type
Trench
Current - Collector Pulsed (Icm)
300 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.1V @ 15V, 75A
Switching Energy
2.25mJ (on), 950µJ (off)
Gate Charge
160 nC
Base Product Number
IGW75N65
Mounting Type
Through Hole
Standard Package
30
Series
TrenchStop™
Package
Tube
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case
TO-247-3
Supplier Device Package
PG-TO247-3
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Td (on/off) @ 25°C