IHW40N135R5XKSA1 Infineon Technologies
Артикул
IHW40N135R5XKSA1
Описание
HOME APPLIANCES 14, IGBT Trench Field Stop 1350 V 80 A 394 W Through Hole PG-TO247-3
Image
files/IHW40N135R5XKSA1.jpg
Other Names
SP001607192
Test Condition
600V, 40A, 10Ohm, 15V
Power - Max
394 W
1350 V
Current - Collector (Ic) (Max)
80 A
Current - Collector Pulsed (Icm)
120 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
1.95V @ 15V, 40A
Switching Energy
2mJ (off)
Gate Charge
305 nC
Base Product Number
IHW40N135
Standard Package
30
Package
Tube
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package
PG-TO247-3
HTSUS
Td (on/off) @ 25°C