IKW20N60TFKSA1 Infineon Technologies
Артикул
IKW20N60TFKSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT TRENCH/FS 600V 40A TO247-3, IGBT Trench Field Stop 600 V 40 A 166 W Through Hole PG-TO247-3-1
Цена
Теги
Image
files/IKW20N60TFKSA1.jpg
Other Names
INFINFIKW20N60TFKSA1,2156-IKW20N60TFKSA1,SP000054886,IKW20N60T,IKW20N60T-ND,-IKW20N60T
Test Condition
400V, 20A, 12Ohm, 15V
Power - Max
166 W
Input Type
Standard
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
600 V
Current - Collector (Ic) (Max)
40 A
IGBT Type
Trench Field Stop
Current - Collector Pulsed (Icm)
60 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.05V @ 15V, 20A
Switching Energy
770µJ
Gate Charge
120 nC
Td (on/off) @ 25°C