IKW50N60H3FKSA1 Infineon Technologies
Артикул
IKW50N60H3FKSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT TRENCH/FS 600V 100A TO247-3, IGBT Trench Field Stop 600 V 100 A 333 W Through Hole PG-TO247-3-1
Цена
Теги
Image
files/IKW50N60H3FKSA1.jpg
Other Names
2156-IKW50N60H3FKSA1,INFINFIKW50N60H3FKSA1,SP000852244,IKW50N60H3,IKW50N60H3-ND
Test Condition
400V, 50A, 7Ohm, 15V
Power - Max
333 W
Input Type
Standard
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
600 V
Current - Collector (Ic) (Max)
100 A
IGBT Type
Trench Field Stop
Current - Collector Pulsed (Icm)
200 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.3V @ 15V, 50A
Switching Energy
2.36mJ
Gate Charge
315 nC
Td (on/off) @ 25°C
23ns/235ns
Base Product Number
IKW50N60
Mounting Type
Through Hole
Series
TrenchStop®
Package
Tube
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)