IKW50N60TFKSA1 Infineon Technologies
Артикул
IKW50N60TFKSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT TRENCH/FS 600V 80A TO247-3, IGBT Trench Field Stop 600 V 80 A 333 W Through Hole PG-TO247-3-1
Цена
Теги
Image
files/IKW50N60TFKSA1.jpg
Other Names
SP000054888,2156-IKW50N60TFKSA1,INFINFIKW50N60TFKSA1,IKW50N60T,IKW50N60T-ND
Test Condition
400V, 50A, 7Ohm, 15V
Power - Max
333 W
Input Type
Standard
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
600 V
Current - Collector (Ic) (Max)
80 A
IGBT Type
Trench Field Stop
Current - Collector Pulsed (Icm)
150 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2V @ 15V, 50A
Switching Energy
2.6mJ
Gate Charge
310 nC
Td (on/off) @ 25°C
26ns/299ns
Base Product Number
IKW50N60
Mounting Type
Through Hole
Series
TrenchStop®
Package
Tube
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)