IKZ50N65EH5XKSA1 Infineon Technologies
Артикул
IKZ50N65EH5XKSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT 650V 50A CO-PACK TO-247-4, IGBT Trench 650 V 85 A 273 W Through Hole PG-TO247-4
Цена
Теги
Image
files/IKZ50N65EH5XKSA1.jpg
Other Names
IKZ50N65EH5,SP001160038
Test Condition
400V, 25A, 12Ohm, 15V
Power - Max
273 W
Input Type
Standard
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
650 V
Current - Collector (Ic) (Max)
85 A
IGBT Type
Trench
Current - Collector Pulsed (Icm)
200 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.1V @ 15V, 50A
Switching Energy
410µJ (on), 190µJ (off)
Gate Charge
109 nC
Td (on/off) @ 25°C
20ns/250ns
Base Product Number
IKZ50N65
Mounting Type
Through Hole
Series
TrenchStop™ 5
Package
Tube
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)