IPA65R190CFDXKSA1 Infineon Technologies
Артикул
IPA65R190CFDXKSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 650V 17.5A TO220, N-Channel 650 V 17.5A (Tc) 34W (Tc) Through Hole PG-TO220-3-111
Цена
Теги
Image
files/IPA65R190CFDXKSA1.jpg
Other Names
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Power Dissipation (Max)
34W (Tc)
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
650 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
17.5A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
190mOhm @ 7.3A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
4.5V @ 730µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
68 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1850 pF @ 100 V
FET Feature
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Base Product Number
IPA65R190
Mounting Type
Through Hole
Series
CoolMOS™
Package
Tube
Part Status
Not For New Designs
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case
TO-220-3 Full Pack
Supplier Device Package
PG-TO220-3-111
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
50
Vgs (Max)
±20V